Přihlásit se přes Facebook
Přihlásit se přes Google

1) Jak vybrat osoušeč rukou?

Praktického rádce jak vybrat správný typ osoušeče rukou a srovnání cen provozních nákladů naleznete na stránce www.osousec-rukou.cz

 

2) Jak vybrat hotelový fén?

Praktického rádce jak vybrat správný typ fénu a srovnání pistolových a hadicových fénů naleznete na stránce www.hotelove-feny.cz

 

3) Jak vybrat skládací stůl?

Praktického rádce jak vybrat správný skládací stůl naleznete na stránce www.skladaci-stoly.cz

 

4) Je lepší použít zásobník ručníků nebo elektrický osoušeč rukou?

Mechanický zásobník papírových ručníků
výhody: nízká pořizovací cena, není potřeba připojovat k elektrickému obvodu, jednoduchá manipulace.
nevýhody: nutné dokupovaní a doplňování papírových ubrousků a případný nepořádek způsobený papírovými ubrousky

Elektrický osoušeč rukou
výhody: mnohokrát menší náklady na provoz než při dokupování papírových ubrousků a tím je i šetrnější k životnímu prostředí. Kromě udržovaní osoušeče čistého prakticky bezobslužný provoz.

nevýhody: instalaci je složitější kvůli zapojení do elektrického obvodu. V porovnání s mechanickým zásobníkem ručníků vyšší pořizovací cena.

 

5) Jak správně pečovat o nerez?

Vlastnosti nerezových ocelí:

nerezová ocel je obecný název pro všechny druhy oceli, které jsou odolné oxidaci. Je zde tak zvaná pasivní vrstva na povrchu, která se neustále obnovuje a zabraňuje korozi. Ve své podstatě je koroze jev, který vzniká z důvodu částečně nebo celkového poškození pasivní vrstvy. Tato ocel je odolná oxidaci díky vlastnostem, které jsou dány příměsí prvku jako jsou: chrom, nikl, a molybden.

Faktor ovlivňující údržbu:
nikdy nepoužívejte čisticí prostředky na stříbro, ocelovou vlnu na čištění, různá bělidla a dezinfekce nebo jiné látky obsahující chlór nebo jeho deriváty. Pokud se vysoce kvalitní nerezová ocel dostane do styku s kyselinami je nutno povrch ihned umýt větším množstvím teplé vody a vytřít do sucha. Některé tyto látky jsou bezpečné pouze, pokud se používají v souladu s předpisy výrobce, ale jsou – li používány nesprávně (např. za tepla, nebo ve vyšších koncentracích), mohou způsobit odbarvení a korozi povrchu nerez oceli jakékoliv kvality. Vyvarujte se usazování nečistot na povrchu. Usazeniny mohou obsahovat malé částice kovů a rzi, které se uvolnily z jiných materiálů a mohou způsobit povrchovou korozi. K odstranění kapek a skvrn se nesmí používat drátěná vlna, protože tím bychom způsobily kontaminaci povrchu částicemi železa. Je nutno dávat pozor na kontaminaci nerez dílů, jestliže jsou v blízkosti skladovány, montovány nebo řezány díly z uhlíkových ocelí.

Praktické rady pro údržbu nerezových materiálů :
pro obvyklé čištění zcela postačí omýt horkou vodou s mýdlem nebo šetrným saponátem a opláchnout čistou vodou a vytření do sucha. V žádném případě nepoužívejte ocelové drátěnky nebo jiné abrazivní prostředky (např. na bázi písku), které by mohly povrch poškrábat nebo odřít. Tahy NUTNO vést ve stejném směru, jako je kresba na broušeném povrchu a to vždy ve směru broušení.

 

6) Jak daleko od zdroje vody musí být umístěn osoušeč "fén" na vlasy?

Minimální doporučená vzdálenost umístění elektrických zařízení od zdrojů vody je 1,5m. V případě delšího přívodního kabelu se doporučuje tuto vzdálenost zvětšit. Kratší vzdálenost už sebou přináší určitá rizika a tím pádem je dobré se držet pravidla "čím dále tím lépe".

 

7) Jaký je rozdíl mezi kompresorovým a absorpčním minibarem?

Odpověď na tuto otázku naleznete ve článku "systémy chlazení minibarů".

 

8) Kolik mě bude stát provoz minibaru?

U každého z našich minibarů udáváme spotřebu energie za jeden den. Z toho lze snadno spočítat cenu provozu minibaru za jeden den. Příklad: při spotřebě 0,85 kWh/den a průměrné ceně 1kWh 4,40 Kč je cena provozu baru na jeden den 3,74 Kč. Stačí tedy vynásobit spotřebu a cenu 1kWh.

 

9) Co musím splnit abych si mohl zřídit předzahrádku?

Pravidla pro zřizování restauračních předzahrádek stanovují jednotlivé obce nejčastěji v dokumentu nazvaném "Tržní řád" a řídí se přitom Stavebním zákonem (zákon č. 183/2006 Sb. ve znění pozdějších předpisů) a Zákonem o pozemních komunikacích (č.13/1997 Sb.)

 

10) Jak mohu uspořádat frontu zákazníků tak aby to bylo co nejvíc přehledné?

Všechny velké podniky k těmto účelům využívají lanové závěsy. Tento způsob je nejen vysoce efektivní ale navíc je také velice elegantní. U nás nalezete širokou škálu lanových závěsů v ruzných provedeních, vždy v té nejlepší kvalitě a stylu.

Sortiment lanových závěsů naleznete ZDE

 

11) Jak mám rozmístit hosty podle rozměrů stolu?

Odpověď na tuto otázku naleznete ve článku, který jsme pro Vás připravili. Kliknutím na "ideální rozmístění hostů u stolu" se dostane na tento článek, kde je vše velice jednuše popsáno.

check Produkt přidaný k porovnání